Balandžio 12 dieną Vilniuje, Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios patalpose Ateities g. 83, vyko įspūdingas koncertas, kuriame dalyvavo net du išskirtiniai chorai.
Temple Square is always beautiful in the springtime. Gardeners work to prepare the ground for General Conference. © 2012 Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. | 1 / 2 |
Pirmasis – tarptautinis Vilniaus choras „The Garfunkels“ – unikalus vokalinis ansamblis, suburiantis dainininkus iš įvairių pasaulio šalių. Chorą įkūrė belgų muzikantas Matthieu Bruyndonckx, ir šiandien jame dainuoja apie 50 žmonių, atstovaujančių net 26 šalis. Choro repertuare skamba įvairūs muzikos stiliai – nuo gospelo ir pop iki liaudies dainų, atliekamų anglų, prancūzų, lietuvių ir kitomis kalbomis. Šis choras ne tik žavi savo koncertais, bet ir skatina tarpkultūrinį dialogą bei bendruomeniškumo jausmą. Tarp vakaro kūrinių buvo tokios dainos kaip: El Condor Pasa (Simon & Garfunkel aranžuota Peru liaudies daina), Baltas Paukštis (Vytauto Kernagio), The Sound of Silence (Simon & Garfunkel klasika).
Antrasis koncerte dalyvavęs kolektyvas – tai kamerinis choras „Eternitas“, įkurtas 1974 metais Tamperėje, Suomijoje. Šis choras, vadovaujamas Maiju Helin, daugiau nei penkis dešimtmečius stebina klausytojus savo profesionalumu ir išskirtiniais kūriniais, kurie jungia klasikinę ir šiuolaikinę muziką. Šio koncerto metu atlikti kūriniai apėmė širdžiai artimą ir dvasingą repertuarą, kviečiantį tinkamai nusiteikti Velykų laukimui. Tarp kūrinių – tokių kaip Adoramus (Francesco Roselli), Ave Maria (Jakob Arcadelt), He Is Risen (Jochim Neander) ir daugiau, buvo skaitomos eilutės iš Šventųjų raštų, pasakojančios Velykų istoriją. Jas lietuviškai ir angliškai skaitė vietiniai bažnyčios nariai. Choras taip pat pakvietė dvi giesmes sugiedoti visiems kartu o vieną giesmę giedojo du solistai iš Vilniaus skyriaus bendruomenės.
Renginys pritraukė apie 200 žiūrovų – chorų narių šeimas, artimuosius ir svečius. Po koncerto visi susirinkusieji mėgavosi jaukiu bendravimu ir kukliomis vaišėmis. Suomijos choras pradžiugino visus, sudarydami giedantį koridorių, kuris lydėjo prie vaišių stalo. Šis koncertas, kaip ir jo žinia, buvo dovana – nemokamas ir atviras visiems.